Президент Трамп особисто схвалив це рішення після інформування з боку держсекретаря Тіллерсона та міністра оборони Маттіса, йдеться в статті видання National Interest.

Спершу, конкретною військовою допомогою став дозвіл на купівлю на 41,5 млн доларів Barrett M107A1 .50 великокаліберних снайперських гвинтівок, бойових рушниць, глушників, військових прицілів та зменшувачів спалаху. ​Через декілька днів Державний департамент оголосив ліцензування поставок «Джавелінів» на 48 мільйонів доларів, що вистачить на 35 пускових установок та 220 ракет.

Продаж має тактичне і політичне пояснення.

Протягом останніх двох років лінія фронту здебільшого була статичною, незважаючи на практично щоденні бойові дії за участі снайперів та, інколи, протитанкової зброї. Вони забрали щонайменше 3 000 життів по обох боках замороженого конфлікту, і насильство посилилось в другій половині 2017 року, йдеться в статті.

В позиційній боротьбі, снайпери мають достатньо часу, щоб облаштувати свої приховані позиції і вичікувати, коли військовий з протилежного боку «відкриється» для пострілу. Вони також можуть сканувати розташування важкої зброї і викликати важке озброєння для її знищення.

Згідно з публікацією сухопутних сил США «Керівництво з російської війни нового покоління», що базувалась на дослідженні бойових дій в Україні, керовані Росією війська широко долучають снайперів, на відміну від військ НАТО, і використовують великі підрозділи снайперів.

Часто використовуються три лінії снайперів. До передової лінії, як правило, залучаються місцеві сили, озброєні базовими снайперськими гвинтівками, а краще треновані снайпери бойовиків, чи спецслужб з потужнішими гвинтівками розташовуються в середній та задній лініях.

Згідно з публікацією, є лише дві ефективні тактики, при потраплянні під напади снайперів. Або одразу відійти при попаданні під снайперський вогонь, прийнявши, що в підрозділі «буде щонайменше дві жертви», або відповісти точним вогнем з важкої зброї, або власними снайперами нейтралізувати нападника.

Українські сили, які донедавна навчались у відповідності до російської доктрини, намагаються покращити своє протистояння снайперам, але в основному обмежені використанням гвинтівок Драгунова SVD.

Хоча зброя радянських часів є поширеною і надійною, вона не є ідеальною для наддалекої стрільби, особливо через низькоякісні приціли.

Нещодавно російських снайперів сфотографували при використанні снайперських гвинтівок T5000. Ці гвинтівки мають ефективну дальність до 2 000 метрів і можуть проникати через бронежилет на відстані.

M107A1, краще відома як Barrett M82, є комерційним видом великокаліберних снайперських гвинтівок, якими користуються більше 60 країн. Гвинтівка є ефективною проти бойової техніки і підвищить ефективність протистояння проросійським снайперам, збільшивши далекобійність пострілів українців, наголошує видання.

Українська армія вже користувалась Barrett. За повідомленнями, уряд Януковича закупив M82 на початку 2010-х до війни в Україні.