Координатор нафтової галузі Роберт Джозеф Бенш, якого міністр енергетики Сполучених Штатів Америки Рік Перрі пропонував радником в наглядову раду “Нафтогазу”, раніше співпрацював з побіжним президентом Віктором Януковичем та колишнім міністром енергетики Юрієм Бойко.

Про це повідомляє Associated Press.

Як зазначає видання, Бенш перебільшив свої військові заслуги. Він ствердужвав, що був членом елітних військових частин США: армійських рейнджерів, Сил спеціальних операцій і надсекретної антитерористичної групи – спецпідрозділу Дельта.

За даними журналістів, військова кар’єра Бенша тривала менше п’яти років, майже весь час він служив у Національній гвардії. До того ж, його активна служба тривала всього кілька місяців.

Відомо також, що Бенш працював енергетичних радником уряду України в час президентства Віктора Януковича. Крім того, він співпрацював з тодішнім міністром енергетики України та колишнім віце-прем’єр-міністром Юрієм Бойком.

При Януковичі Бенш також був головою і генеральним директором компанії Carpatsky Petroleum в Україні. Він зареєстрований в ділових записах як директор Pelicourt Limited, компанії, яка зареєстрована на Кіпрі, і є найбільшим акціонером компанії з Х’юстона Cub Energy. Cub Energy цікавилася дев’ятьма ліцензіями на нафту і газ в Україні, згідно з її річного звіту за минулий рік.