Сполучені Штати визначилися з кандидатурою помічника держсекретаря у справах Європи і Євразії. Ним стане дипломат Філіп Рікер, який до останнього часу обіймав посаду цивільного заступника головнокомандувача Об'єднаних сил США в Європі і радника з політичних питань.

Про це повідомляє "Європейська правда".

Офіційного представлення Рікера ще не було, але грецьке видання Ekathimerini раніше повідомило, що він почне працювати з 18 березня.

Сам Рікер 4 березня перебував з візитом на Балканах і мимохідь згадав про своє призначення, зазначивши, що "початок моєї роботи на цій посаді – це нагода просунутися у переговорах із Косовом".

На сайті Держдепу США поки немає інформації про призначення Рікера, виконуючим обов'язки вказаний помічник глави Бюро європейських і євразійських справ Майкл Дж. Мерфі.

З 2008 по 2011 року Рікер працював послом США в Македонії, а з 2011 по 2013 рік був заступником помічника секретаря Бюро.

Мітчелл серед іншого був відповідальний за врегулювання суперечки між Угорщиною та Україною через закон про освіту.

Як писав "Вголос", у січні 2019 року помічник державного секретаря США, що займався справами Європи і Євразії, зокрема й українським питанням, Уесс Мітчелл, йде у відставку.