На цьому акцентувала увагу Ради Безпеки ООН під час засідання в понеділок постійний представник США при ООН Саманта Пауер, передає «Укрінформ».

«Ми засуджуємо дії сепаратистів, які контролюють територію катастрофи авіалайнера... Але ми так і не почули подібного від Росії, яка гучно виступає з інших питань», – зазначила Пауер.

Російські посадовці активно заявляють, що за цією трагедією стояла Україна, підкреслила вона. «Так, нещодавно РФ звинуватила українських авіадиспетчерів, що вони сприяли авіакатастрофі, а не ті злочинці, які збили літак», – сказала представник США.

Вона підкреслила, що «якби Росія знала достеменно про причетність України, президент Путін, звісно ж, сказав би сепаратистам, багато з яких представляють Росію, відкрити доступ і залишити недоторканим місце трагедії».

Однак, зазначила Пауер, в Москві зберігають мовчання, і «тільки лише сьогодні вранці, в день засідання Ради Безпеки ООН з цієї проблеми, президент Путін, нарешті, виступив із закликом забезпечити безпеку міжнародних експертів».

Проте – і це критично важливо – Путін як і раніше не звернувся із закликом до сепаратистів, які погрожували цим експертам і щодо яких він має величезний вплив. «Мовчанка Росії з четверга надсилає сигнал проросійським угрупованням про підтримку з її боку. Крім цього сигналу, Росія постачає їм важке озброєння і збирає свої війська на кордоні з Україною», – сказала Пауер.

Вона зазначила, що прийнята резолюція – добрий знак, однак при цьому не треба бути наївним. «Якщо Росія не буде частиною рішення, вона буде частиною проблеми», – підсумувала постпред США при ООН.