Про це заявив президент РФ Володимир Путін на прес-конференції за підсумками переговорів з президентом Австрії Хайнцем Фішером, передає «РИА Новости».

«Вони конкуренти. Це нормальна ситуація. І вони роблять все для того, щоб цей контракт зірвати. Так само, як це було багато десятиліть тому. Тут немає нічого незвичайного – це звичайна конкурентна боротьба. У ході цієї конкурентної боротьби використовуються і політичні засоби», – заявив Путін.

Путін нагадав, що ще в 1962 році США були проти поставок радянського газу до Австрії в рамках проекту «Газ в обмін на труби».

В даний час США мають намір вийти на європейський енергоринок для продажу сланцевого газу. У зв’язку з цим президент РФ зазначив, що газ, який постачає Росія, в будь-якому випадку буде дешевшм сланцевого газу, який може поставлятися в Європу в зрідженому вигляді.

Як повідомляв «Вголос», Росія підписала з австрійською компанією контракт про будівництво «Південного потоку».

Нагадаємо, у квітні глава «Газпрому» Олексій Міллер і керівництво австрійської OMV підписали меморандум про будівництво австрійської ділянки газопроводу «Південний потік»

17 квітня Європарламент прийняв резолюцію щодо припинення будівництва «Південного потоку». 

Як писав «Вголос», Європа вирішила заморозити будівництво «Південного потоку», аби покарати Росію за анексію Криму.

Європейський союз закликав Болгарію зупинити роботи з будівництва газопроводу «Південний потік», через який газ із Росії йтиме до Європи в обхід України. Болгарія має місяць, щоб прийняти рішення чи закривати цей проект. 

Окрім того, на предмет відповідності європейському законодавству перевіряються договори щодо «Південного потоку», укладені між Росією, Угорщиною, Болгарією, Хорватією, Словенією, Австрією, Грецією і Сербією.