Про це повідомив Держсекретар США Джон Керрі, передають «РИА Новости». 

Раніше Іран і «шістка» міжнародних посередників домовилися продовжити до 24 листопада термін вироблення угоди про гарантії безпеки ядерної програми Тегерана.

«Ми продовжимо призупинення (частини) санкцій (про яку ми домовилися в листопаді 2013 року) і надамо Ірану доступ до 2,8 мільярда доларів з його заморожених рахунків», - йдеться в заяві держсекретаря.

Зроблено це, згідно із заявою, в обмін на рішення Ірану перетворити весь уран, збагачений до 20 відсотків, в паливо для тегеранського дослідницького реактора.

«Поясню: Іран не отримає протягом цих чотирьох місяців кошти більші, ніж за попередні шість місяців, і велика частина замороженої прибутку від продажу нафти буде поза доступу. Ми продовжимо рішуче виконувати санкції, які залишаються в силі», - зазначив Керрі.

Відповідно до прийнятого 24 листопада 2013 в Женеві спільним планом дій боку – «шістка» міжнародних посередників і Тегеран повинні були до 20 липня узгодити документ, що гарантує винятково мирний характер ядерної програми Ірану, в обмін на зняття міжнародних санкцій з ісламської республіки. Загалом документ діє «не більше року» з моменту підписання, значить, угода має бути розроблена не пізніше 24 листопада 2014.