Європейське командування збройних сил США (USEUCOM) розпочало в Європі серію військових навчань для стримування російської агресії та підтримки стабільної і безпечної Європи.

Про це повідомляє «Європейська правда» з посиланням на оприлюднену 14 травня заяву на сайті командування.

Як ідеться в повідомленні, серія навчань розпочалася 10 травня з військових вправ «Immediate Response» («Негайна відповідь»)  у Хорватії, Угорщині та Словенії.

Ці навчання зі свободи пересування стануть першими з шести давно запланованих навчань командування, які пройдуть у Європі з травня по вересень 2019 року.

Решта навчань завершиться у вересні та відбудеться як у країнах-членах НАТО Болгарії, Німеччині, Ісландії, Італії та Румунії, так і в країнах-партнерах Грузії та Україні.

Метою серії військових навчань є «створення підготовлених спільних сил, готових виконувати повний спектр військових завдань», сказав американський генерал-майор Джон Хілі.

«Це погоджено з нашими союзниками і партнерами для захисту національних інтересів США, стримування російської агресії і підтримки стабільної і безпечної Європи», – додав він.

Додамо, що Україна та Великобританія провели спільні військові навчання в Чорному морі.