Посол США в Україні Джон Гербст жалкує з приводу того факту, що в Україні існує практика прослуховування телефонних розмов високопосадовців. Так він прокоментував інформацію нібито про його розмову з генеральним прокурором України Святославом Піскуном.

«Це означає, що, на жаль, тут, в Україні, підслуховують. Це все, що я можу сказати про цю «нібито розмову», - зауважив Гербст.

Він також сказав, що сповістив про цей факт державний департамент США. «Їх реакція була такою ж, як і моя, — шкода, що підслуховують», - наголосив посол.

«Те, що це публікувалося, означає, що люди чекають того, що хтось підслуховує. Ця ситуація все ясно доводить», - підсумував Гербст.

8 червня Генеральна прокуратура України порушила кримінальну справу за фактом незаконного прослуховування телефонної розмови Генерального прокурора України Святослава Піскуна з Надзвичайним і повноважним послом США в Україні Джоном Гербстом.

Нагадаємо, що на плівках була записана розмова двох людей, голоси яких нагадували голоси Гербста і Піскуна. Зокрема один вітав іншого з відновленням, а той своєю чергою дякував за підтримку після звільнення з посади генпрокурора в жовтні 2003 року. Людина з голосом генпрокурора також обіцяла закрити справу проти священика, якого згадує людина з голосом, схожим на голос американського посла.

ForUm