Про це повідомляє «DW», посилаючись на заяву держсекретаря США Джона Керрі в ніч на суботу, 10 вересня, на спільній прес-конференції з главою МЗС РФ Сергієм Лавровим у Женеві.

Згідно з новими домовленостями, режим припинення вогню набере чинності в понеділок, 12 вересня, із заходом сонця - в день мусульманського свята Курбан-байрам. Якщо перемир'я протримається 7 днів, то США і РФ планують розпочати спільну операцію проти ісламістських угруповань «Джебхат фатах аш-Шам, «Ісламська держава» та «Аль-Каїда». Спільні дії Москви та Вашингтона повинні передбачати, зокрема, обмін інформацією спецслужб та узгодження цілей авіаударів. Переговори міністрів тривали більше 13 годин.

За словами Керрі, нові домовленості мають дати старт і новим переговорам щодо політичного врегулювання ситуації в Сирії із метою «зупинити конфлікт». Вашингтон вірить, що Москва здатна «примусити режим Асада зупинити цей конфлікт, сісти за стіл переговорів і укласти мир», підкреслив Керрі. Він також зазначив, що в деяких випадках помірна сирійська опозиція змішується з «Фронтом ан-Нусра», і закликав її дистанціюватися від ісламістів, оскільки саме це і призвело до порушень перемир'я.

У свою чергу, Сергій Лавров підтвердив, що сторони досягли єдності з питання про території, де можлива спільна антитерористична операція росіян та американців у Сирії. Лавров розраховує, що угода РФ і США отримає підтримку Ради Безпеки ООН і Міжнародної групи підтримки Сирії (МГПС).

Спеціальний посланець ООН у питаннях Сирії Стаффан де Містура вже встиг привітати домовленості, яким передували тижні перемовин дипломатів. План щодо перемир'я, якого вдалося досягти Москві та Вашингтону, він назвав чітким і зрозумілим. Де Містура також наголосив на готовності структур ООН невідкладно розпочати процес доставки гуманітарної допомоги для сотень тисяч сирійців, які живуть у блокадних регіонах, щойно режим припинення вогню запрацює.