Для руху до миру на Донбасі Росія має вжити кроків із забезпечення стійкого припинення вогню, вивести свої війська та озброєння, а також розпустити так звані "ДНР" та "ЛНР".
Про це заявив тимчасовий повірений у справах США при ОБСЄ Гаррі Кеміан під час засідання Постійної ради ОБСЄ у четвер у Відні.
"Минулого тижня на Постійній раді голова Спеціальної моніторингової місії (СММ) Ертугрул Апакан виклав низку заходів з деескалації конфлікту та поліпшення гуманітарної ситуації на сході України. Посол Апакан закликав до стійкого припинення вогню, як це зазначено в Мінських угодах, що дозволить органам влади розпочати вирішення гуманітарних проблем у регіоні та відновити довіру. Лише після того, як Росія зробить цей крок, виведе важке озброєння і війська, ліквідує незаконні збройні угруповання і розпустить так звані "народні республіки", Східна Україна зможе рухатися в напрямку миру і стабільності", - заявив він.

Американський дипломат підкреслив, що лише "після того, як Росія створить умови для забезпечення миру та стабільності, Україна зможе реалізувати інші політичні аспекти Мінських угод".

Кеміан наголосив, що конфлікт на Донбасі, який триває вже шостий рік, став справжньою гуманітарною трагедією. "Вторгнення Росії, окупація та тривалі військові операції в Україні - це невдала стратегія, покликана стримати міжнародні амбіції України та її право на самовизначення. Росія відмовляється виконувати свої Мінські зобов'язання і замість цього намагається звинувачувати Україну і Захід у конфлікті, ініційованому самою Росією", - зазначив він.
Читайте також: Розпуск Ради: у Зеленського готують запасний план.