Про це заявила у понеділок на засіданні РБ ООН по Україні постійний представник США при цій Організації Саманта Пауер, передає «Укрінформ»

«Сепаратисти, яких він (Захарченко – ред.) очолює, пройшли підготовку в Росії. І коли Захарченко хвалиться, що може захопити територію за межами лінії, узгодженої в Мінську, коли він говорить, що не зацікавлений у переговорах, він говорить не лише про наміри сепаратистів у цьому випадку, він говорить про наміри Росії», – заявила представник США.

Вона також підкреслила, що заяви ватажка донецьких терористів для Росії є незручною проблемою – «вони дуже вже відверті».

Пауер пояснила, чому Маріуполь і Дебальцеве, про наступ на які заявляв Захарченко, є такими важливими для бойовиків і російського керівництва.

«Маріуполь – це порт, можливість морських поставок, а також можливість дістати доступ по суші до незаконно окупованого Криму. А Дебальцеве – це транспортний вузол. Тому не випадково, що ці стратегічні міста є метою Росії», – зазначила американський представник.