США оголосили про введення санкцій відносно 17 громадян Саудівської Аравії, підозрюваних у причетності до вбивства журналіста Джамаля Хашоггі в саудівському консульстві в Стамбулі.

Про це інформує “Голос Америки”.

Зазначається, що громадян Саудівської Аравії внесли в санкційний список в рамках глобального акту про права людини імені Магнітського.

Так, санкції поширюються на екс-помічника наслідного принца Саудівської Аравії Мохаммеда бін Салмана, Сауда аль-Кахтані, а також на генерального консула країни Мохаммеда Алотайбі.

«Особи, що спланували та здійснили жорстоке вбивство журналіста, який проживав і працював у США, повинні зіткнутися з серйозними наслідками своїх дій», – заявив міністр фінансів США Стівен Мнучін.

Водночас, Мнучін відзначив, що США продовжують з’ясовувати, що насправді сталося з Хашоггі, і мають намір притягнути до відповідальності всіх причетних до вбивства журналіста.

За декілька годин до оголошення про санкції генпрокурор Саудівської Аравії зажадав смертної кари для 5-х підозрюваних у вбивстві журналіста Хашоггі.

Нагадаємо, що 2 жовтня журналіст The Washington Post Джамаль Хашоггі вирушив у консульство Саудівської Аравії в Стамбулі (Туреччина), з якого вже не вийшов.

Влада Саудівської Аравії після тиску з боку США й Європи визнала, що журналіст загинув на території консульства, при цьому назвавши його смерть випадковістю.

У Генпрокуратурі Туреччини розповіли подробиці вбивства журналіста Хашоггі.