Сполучені Штати вимагають видачі з України американського солдата Крейга Ленга, якого звинувачують у вбивстві пари у Флориді в 2018 році.

Про це повідомляє видання New York Post.

За даними видання, в Україні Ленга вважають героєм за участь у війні на Донбасі.

Видання зазначає, що Крейг Ленг був звільнений з американських збройних сил після самовільного відходу в самоволку і живе в Україні з 2015 року. Після цього він прибув в Україну, де "відзначився як найманець, що працює з воєнізованими формуваннями в триваючому (на Донбасі — ред) конфлікті з Росією". Також повідомляється, що він заручений з українкою, а його служба зробила чоловіка героєм в Україні.

За інформацією журналістів, у 2017 Ленг з дружиною подалися в Південний Судан в надії боротися з терористичним угрупуванням „Аш-Шаббааб“. Після відмови у в’їзді пара повернулася в США, де будувала плани про можливий вступ до бій з бійцями опору в Венесуелі.

У 2018 році Ленг з дружиною Алексою Цвіфельхофер застрелили Серафіна Лоренцо і його дружину Діну. Їх тіла були знайдені в їх машині на стоянці прилеглої церкви в окрузі Лі, штат Флорида.

Алекса згодом була арештована, а Ленг відправився в Мексику, Колумбію та Іспанію, але був заарештований на кордоні України і Молдови.

“Ми знаємо, що в США він дуже негативна людина в ЗМІ”. В Україні — немає. В Україні він був героєм. Він захищає наші інтереси і нашу країну” - заявив адвокат Ленга Дмитро Моргун.

Видання також зазначає, що Ленг шукає притулку в Україні, стверджуючи, що у президента Трампа і російського лідера Володимира Путіна “тісні зв’язки” і що США домагаються його повернення тільки “на прохання російського уряду”, хоча поліція Флориди це спростовує.

Ленг усі висунуті звинувачення відкидає.

Нагадаємо, генпрокурор розповів, чи можлива екстрадиція Коломойського.