Це зазначила в вівторок під час брифінгу в Вашингтоні речник Державного департаменту США Джен Псакі, передає «Укрінформ».

«Ми дуже занепокоєні збільшенням інтенсивності насильства на сході України. Російські війська та озброєння все ще залишаються на території України, і російсько-український кордон досі не захищений», – зауважила представник держдепу.

Вона підкреслила, що з моменту досягнення режиму припинення вогню 5 вересня атаки на українські позиції не послаблюються, у тому числі в районі Донецького аеропорту та міста Попасна Луганської області. «Вбито й поранено велику кількість українських військовослужбовців і цивільних, знищені важливі об’єкти інфраструктури», – констатувала речник зовнішньополітичного відомства США.

У цьому зв’язку вона зазначила: «Ми закликаємо Росію і сепаратистів, яких вона підтримує негайно припинити ці атаки. Ми також закликаємо Росію відвести всі її війська та озброєння з території України».

Представник держдепартаменту також згадала про спостерігачів ОБСЄ, які намагаються надати підтримку у виконанні Мінської угоди від 5 вересня та меморандуму, підписаного сторонами в білоруській столиці в ніч проти 20 вересня. «Росія має дозволити їм виконати цю роботу», – наголосила вона.

Речник Державного департаменту США підкреслила, що Україна «продовжує виконувати угоду про припинення вогню та дотримується мирного рішенню конфлікту». Тож зараз, акцентувала вона, час для російської влади і сепаратистів, яких вона підтримує, «негайно виконати зобов’язання» відповідно угод, досягнутих у Мінську.