З відповідною заявою виступила в п’ятницю в Вашингтоні речник Державного департаменту США Джен Псакі, передає «Укрінформ»

«Росія повинна негайно використати свій вплив на сепаратистів, які завдають атак, зупинити постачання зброї, обладнання та бойовиків в Україну. Росія також повинна вивести свої війська та озброєння», – наголосила представник Держдепартаменту США.

Вона підкреслила, що в Вашингтоні занепокоєні ескалацією насильства в регіоні, яке відбувається останніми днями, особливо в районі міста Донецьк та аеропорту біля нього.

«Відтоді, як 5 вересня була досягнута домовленість про припинення вогню, продовжуються акти насильства, жертвами яких стали понад 200 людей, багато невинних людей – чоловіків, жінок і дітей», – зауважила Псакі.

Вона висловила співчуття рідним та близьким загиблих, у тому числі співробітника Міжнародного комітету Червоного Хреста Лорана Дюпаскье.

«Ми закликаємо всі сторони вдатися до заходів обережності з метою запобігання втрат невинних життів, діяти у відповідності до норм міжнародного гуманітарного права та поважати об’єкти гуманітарних організацій», – наголосила речник держдепу.

За її словами, майже місяць тому Росія та підтримувані нею сепаратисти взяли на себе зобов’язання припинити насильство та прийняти політичне рішення.

«Замість цього снаряди, ракети та кулі продовжують літати, невинні люди продовжують гинути», – підкреслила Псакі, додавши, що ці атаки також призводять до знищення інфраструктури, у тому числі будинків мирних мешканців.