Про це пише британська The Daily Telegraph.

За словами представників сирійської опозиції у Вашингтоні, вони просили Білий дім схвалити поставку опозиції тисячі гранатометів, 500 переносних комплексів ППО, 750 великокаліберних кулеметів, а також бронежилетів, супутникових телефонів і шести мільйонів доларів на поточну діяльність.

Незважаючи на слова представників американського керівництва про підтримку повстанців, всі ці прохання було відхилено. «Просто нам дали зрозуміти: до виборів президента США нічого такого можна навіть не чекати. Більше того, турки і катарці поступають так само», – заявив представник опозиції.

За інформацією британського видання, США негласно дали зрозуміти всім своїм союзникам в Європі і на Близькому Сході, що до переобрання Обами ніякого втручання в сирійський конфлікт не буде.

Лобісти сирійської опозиції у Вашингтоні заявили, що в передвиборний період «ніхто не хоче навіть торкатися» до чергового близькосхідного конфлікту. Ні в Білому домі, ні в Конгресі, ні в Державному департаменті активних дій робити ніхто не бажає.

На їхню думку, бажання допомагати повстанцям у Вашингтоні суттєво знизилося, коли стало зрозуміло, що серед противників Башара Асада діють численні джихадистські угруповання, для яких США є не меншим ворогом, ніж сирійський режим.

Раніше в американській пресі з'являлися непідтверджені (але і не спростовані) дані про те, що співробітники ЦРУ в Туреччині вже координують поставки військової та фінансової допомоги повстанцям. При цьому стверджувалося, що оплачують всі ці поставки багаті монархії Перської затоки.

Джерело: lenta.ru