З відповідною заявою виступив у понеділок глава делегації Сполучених Штатів Брайан Етвуд (Brian Atwood), повідомили в Місії США при ОБСЄ, передає «Укрінформ».

«Сьогодні делегація США публічно визнала неприйнятною цільову дискримінацію з боку РФ татар та інших етнічних меншин у Криму», - йдеться в офіційному повідомленні Місії.

При цьому американський представник висловив наполегливу рекомендацію для Росії, щоб вона «поклала край порушенню прав людини в Криму», в тому числі, що стосується характеристик кримських татар як екстремістів.

«Недавні спроби російського МЗС назвати кримських татар «екстремістами» підкреслюють давні практики широкого застосування так званого закону про боротьбу з екстремізмом проти окремих осіб, а також етнічних і релігійних груп, з якими російська влада не згодна. На жаль, права людини в Криму продовжують різко погіршуватися для тих, хто виступає проти російської окупації або є членами етнічних чи релігійних меншин», - наголосив глава Місії США.

Етвуд зауважив, що Сполучені Штати категорично не сприймають репресивних законів Росії в Криму.

«Сполучені Штати не визнають і ніколи не визнаватимуть односторонню спробу Росії анексувати Крим», - додав представник США.

За даними лідера Меджлісу Рефата Чубарова, з Криму виїхало 8 тис. кримських татар. 

Кілька днів тому окупаційна влада виселила Меджліс з будівлі у Сімферополі та арештувала його рахунки.