Міністерство юстиції США висунуло офіційне звинувачення проти китайської компанії Huawei Technologies Co, її підрозділів та топ-менеджера.

Про це передає агенція Bloomberg.

Компанію підозрюють у викраденні комерційної таємниці в американського конкурента T-mobile USA Inc і діях, що порушили торговельні функції США проти Ірану.

Прокурори стверджують, що Huawei приховала своє відношення до компанії Skycom Tech Co, яка зареєстрована в Сянгані компанією з операціями в Ірані.

Директор ФБР Крістофер Рей заявив, що ця справа демонструє нахабну експлуатацію компанією Huawei американських компаній, що становить загрозу для справедливого вільного глобального ринку.

У відповідь компанія Huawei заявила, що нічого поганого не зробила:

"Компанія заперечує, що вона або її дочірня компанія чи філія вчинили будь-яке зі заявлених порушень американського законодавства, викладених у кожному з обвинувальних актів, не знають про будь-які порушення пані Менг (головного фінансового директора Менг Ваньчжоу) і вважають, що суди США врешті дійдуть того ж висновку”, — йдеться у заяві Huawei.

У компанії зазначають, що намагалися розпочати обговорення з американським відділом юстиції, проте запит було відхилено.

Водночас уряд Китаю звинуватив США у спробі стримати зростання китайської технологічної індустрії та наполіг на скасуванні ордеру на арешт Менг Ваньчжоу.

Як писав "Вголос", в Україні продаватимуть нові китайські електромобілі.