За даними видання, польоти, припинені навесні, знову почалися в липні 2012 року. Відновлення польотів зводить нанівець зусилля сирійських повстанців, яким раніше вдалося перекрити кілька шляхів в'їзду іранських вантажівок в країну. Сирійські власті як і раніше контролюють аеропорти, хоча повстанці роблять спроби захоплення і цих стратегічних об'єктів.

Тегеран надавав допомогу Дамаску з самого початку конфлікту між режимом Башара Асада та опозицією. У серпні 2012 року США звинуватили Іран у підготовці сирійських військових, а, крім того, повідомлялося про відправку до Сирії іранських військ для підтримки Асада.

Уряд Іраку, пише газета, не зацікавлений в тому, щоб перешкоджати польотам вантажних літаків Ірану у своєму повітряному просторі. Прем'єр-міністр Іраку Нурі аль-Малікі підтримує шиїтський рух, тоді як повалення Асада може призвести до посилення його сунітських і курдських супротивників в регіоні.

Віце-президент США Джозеф Байден під час телефонної розмови з іракським прем'єром 17 серпня порушив проблему іранських військових поставок. Про конкретні заходи з боку іракського уряду щодо контролю за літаками, які летять з Ірану до Сирії, або закриття повітряного коридору після розмови не повідомлялося.

Західні країни виступають за відставку Асада і підтримують повстанців, постачаючи їх різним невійськовим обладнанням. Барак Обама 20 серпня попередив сирійську владу, що може переглянути рішення про невтручання США у військовий конфлікт у випадку, якщо проти повстанців буде застосовано хімічну або біологічну зброю.

Іран і Сирія підписали в 2006 році двосторонню угоду про допомогу при захисті від зовнішніх ворогів. 1 вересня влада Ірану заявила, що у випадку нападу США на Сирію, то цією країною буде вжито «відповідних заходів».

Збройні зіткнення між повстанцями і прихильниками режиму Асада тривають з березня 2011 року. За цей час, за даними правозахисників, загинуло 25 тисяч людей, більше 1,2 мільйона жителів були змушені переселитися, у тому числі понад 225 тисяч — втекти в сусідні країни. План мирного врегулювання конфлікту, запропонований ООН, не дав результатів.

Джерело: Лента