Стадіонна документація у Львові успішно зайшла у стадію літньої відпустки. Сам міфічний стадіон, можливо, почнуть будувати десь в грудні 2008 року. А траншейний оптиміст Засадний зможе перенести місяць грудень, наприклад на місяць вересень.

Містобудівну раду, на якій презентували ескізний проект стадіону на Євро-2012, осідлали 3-ри мудреці зі сходу: вже згаданий голос Садового # 6 – Засадний, директор департаменту містобудування Павлів і гол. архітектор Львова Криворучко.

В очах цих 3-х великомучеників за євростадіон шарився пустий звук. Не вистачало тільки пивка і поп-корна для розвіювання доповідної нудьги. Організація даного східняка могла відбутись тільки на сході.

Жодної конкретики, мікрофони заїдають, лазерні указки позичаються в австрійців, жодних пояснень, хто ж виступає, все говориться тихо, переклад з німецької не співпадає з картинками (та й хто його слухає?), проектор стоїть на картонній коробці з-під стаканчиків Valse для високоградусних дрінків.

Та вся зустріч нафіг нікому не потрібна. Тим більше її організаторам. Павлів, Засадний і Криворучко втомлені сонцем травневим. Хтось спить. Просинається. Хапається за ручку, щоб знову не заснути. Чергова європоказушка з поверхневим оглядом та невдаванням в деталі.

Архітектор інституту "Містопроект" Петро Крупа шось там собі говорить про 25 гектарів землі під стадіонну інфраструктуру, 250 гектарів під увесь проект і про транспортні розв'язки. Приїде, мейбі 60 тисяч народу. 33 400 тисяч буде на стадіоні, всіх інших посадять в 3-4 фан-зонах з великими екраном в колі дружньої родини. І шпрехає то всьо так, ніби його на цю раду силою забрали з пляжу, де він собі нормально дольчевітував.

Представники "Альпіни" з перекладачкою, як діти малі, дивляться на ратушанську екзотику великими очима, фоткають, зустрічають нові слова з райдужним захватом, але деколи їх пробиває мисля, що щось тут не так. Від того в них робляться ще більші очі.

Архітектор пан Фріц, з фенькою на правій руці, розгортає перед очима присутніх кольорові, але переважно, чорно-білі креслення, які напрягають не гірше, ніж лекція новозеландським маорі про принцип роботи синхрофазотрону.

Рецензенту такого ескізного стадіону професору львівського політєха Богдану Посадському довелося терміново згадувати англійську та штудіювати 3-ри проекти замість заявленого 1-го. Він легесенько вказав на декілька недоліків проекту, запропонував нафіг перенести асфальтно-бетонну установку та заявив, що неможна одночасно розглядати різні стадії проектування (таке трапляється дуже рідко).

На Посадського наїхав Крупа з пред'явами, що професор чогось не зрозумів. Посадський з тим погодився і вказав на відсутність генерального плану об'єкту, бо те, що сьогодні запропонувалось на розгляд лише фрагмент.

Міськдеп Кардашевський запитав в топаля про функціонування стадіону після Євро. Відповідю стали стали маразми Криворучка про необхідність знімати каси (пряма мова) та концерти Мадонни і Елтона Джона. Який, блять, Елтон Джон? Тут до Львова харківські банди не можуть привезти, а він чеше про Мадонну.

Інший міськдеп Гірняк запитав у топаля, шо ж ми тут обговорюємо знак питання. Усе проектування мало закінчитись до 1 червня, а ми зараз розглядаємо тільки його проект. За умови договору на 25 гектарах мав бути стадіон, виставково-торговий центр і готель. Зараз останні 2-ві точки десь зникли. Тополь на це нічого не відповів. Майже нічого. Пізніше – такою виявилась топольна відповідь Засадного.

Гірняк ще запитав у дерева, коли ж нарешті буде підписна угода "Альпіни" з містом про розробку проекту знак питання. Засадний заявив, що оскільки присутні в залі австрійці – лише звичайні архітетори, то про такі глобальні питання їх немає чого питати.

Наступним пішло питання про карстові грунти на лівій частині Стрийської. Володимир Следзь, директор ТзОВ "Арніка", яке адаптує в наші реалії австрійський проект стадіону, бадьоро відповів, що вони в космос літали і жодних богів карстових грунтів там не знайшли.

Потім виявилося, що ще немає плану евакуації народу зі стадіону, але Криворучка цікавила тільки к-ть місць для віп-персон та к-ть місць в ресторані. З цього і варто було стартувати містобудівну раду