Причиною обвалу житлового будинку в Дрогобичі Львівської області стало руйнування середньої несучої стіни підвалу. Зазначається, що це виникло з двох можливих причин.

Про це повідомляє пресслужба Дрогобицької міської ради.

За результатами детального обстеження житлового будинку №101/1 на вулиці Михайла Грушевського в Дрогобичі стало відомо, що причиною обвалу будівлі стало руйнування середньої несучої стіни підвалу по осі Б, в осях 4-5. Це можливо виникло внаслідок:

  • просідання або руйнування цегляної кладки із-за низької марки цегли і розчину, внаслідок значного зволоження і відсутності гідроізоляції бетонної підлоги, що є в основному наслідком помилок при будівництві;
  • можливе втручання людей, яке необхідно підтвердити чи спростувати спеціальними експертами (судовими) після розбору зруйнованих конструкцій, що перебувають поверх цієї стіни підвалу

У звіті також запропоновано виконати порядок робіт з демонтажу будівлі, методом контрольованого зриву за участі судових експертів. Також рекомендується обстежити в підвалі стіну в осях 4-5, Б для підтвердження або спростування можливого втручання людей.

Нагадаємо, вночі 28 серпня у будинку на вул. Грушевського, 101 у Дрогобичі обвалився під’їзд чотириповерхового житлового будинку. В результаті обвалення загинули вісім людей.

Було відкрито кримінальне провадження за ч. 3 ст. 270-1 (умисне знищення або пошкодження об’єктів житлово-комунального господарства), ч. 2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем) і ч. 2 ст. 367 (службова недбалість) Кримінального кодексу України.