Вибух 2700 тонн аміачної селітри в порту ліванського Бейрута стався в момент проведення зварювальних робіт.

Про це повідомив у вівторок ліванський телеканал LBC International, передає УНІАН.

За його даними, там проводилися зварювальні роботи по закладенню отворів, через які зловмисники могли скоїти крадіжку.

«Відбулася детонація вантажу, що зберігався на складі в порту», – описав телеканал попередні висновки силових структур.

Глава служби загальної безпеки країни генерал Аббас Ібрагім раніше заявив, що, за попередніми даними, здетонували вибухові речовини, які довгий час зберігалися в порту. У МВС Лівану пояснили, що вибухнула аміачна селітра.

Пізніше прем’єр-міністр Лівану Хасан Діабі заявив, що причиною потужного вибуху в столиці країни Бейруті міг стати нітрат амонію, який зберігався на складах у порту, повідомляє ВВС.

“Я не заспокоюся доти, поки відповідальний за те, що трапилося не буде знайдений. Тоді ми зможемо залучити його до відповідальності й він понесе суворе покарання”, – заявив Діабі. Він зазначив, що нітрат амонію зберігався в порту з 2014 року. “Це неприпустимо, щоб 2750 тонн нітрату амонію знаходилися на складах шість років без належних заходів безпеки через що постраждали люди”, – зазначив прем’єр-міністр.

Точна кількість постраждалих і причини вибуху наразі невідомі. Начальник відділу менеджменту кризових ситуацій Департаменту консульської служби МЗС України Максим Коваленко повідомив УНІАН, що серед працівників Посольства України в Ліванській Республіці та членів їхніх сімей постраждалих немає. Інформація щодо можливих загиблих або постраждалих внаслідок вибуху громадян України до наших дипломатичних установ наразі не надходила.

Як повідомлялося, 4 серпня, ввечері, у столиці Лівану Бейруті стався потужний вибух. 

Точну кількість поранених у Бейруті не називають, кажуть про “десятки”.

Президент України Володимир Зеленський висловив глибокі співчуття рідним та близьким жертв страшного вибуху в Бейруті (Ліван).

За повідомленням МОЗ Лівану, кількість загиблих унаслідок вибухів у Бейруті сягнула 73 осіб, поранень зазнали понад 3700 людей.