Термін “велика вітчизняна війна”, яким донині активно послуговується російська пропаганда, вигадав придворний сталінський історик.

Про це у прямому ефірі ток-шоу “Говорить Великий Львів” розповіла доктор філологічних наук, професор “Львівської політехніки”, народний депутат України 7 скликання Ірина Фаріон.

“Ми маємо знати прізвище людини, яка це вигадала. Це придворний сталінський історик. Він відомий під псевдонімом Ярославський. А насправді його ім’я — Міней Ізраїльович Губельман. Він закинув у наш наратив оцей дикий термін “велика вітчизняна війна”, – зазначила Фаріон.

Екснардеп нагадала, що ще в 2013 році зареєструвала у Верховній Раді постанову про вилучення терміна “велика вітчизняна війна” з усієї юридичної документації та з навчальної літератури. Втім, її так і не було проголосовано.

“Тепер, на превелике щастя, хоча б з огляду на закон про декомунізацію, вживання цього терміна – абсолютно незаконне! Не йдеться вже навіть про інтелектуальну складову, це – кримінальний злочин!” – пояснила професор.

“Використовувати цей термін – означає продовжувати сталінську політику. А продовжувати сталінську політику – це знищувати українців”, – додала Ірина Фаріон.

Прямий ефір ток-шоу дивіться тут: