Шевченківський районний суд міста Києва відмовився допитати чинних та колишніх високопосадовців у справі про вбивство журналіста Павла Шеремета.

Про це заявила головуюча суддя Оксана Голуб на судовому засіданні, яке відбулося сьогодні, 21 жовтня.

Сторона захисту звернулася до суду з проханням  допитати президента Володимира Зеленського, міністра внутрішніх справ Арсена Авакова та колишнього генпрокурора Руслана Рябошапку.

"Ці особи не були безпосередніми свідками обставин, які підлягають доведенню в цьому кримінальному провадженні, та не є свідками в розумінні статті 65 КПК", - наголосила суддя.

Відомо, що захист вирішив клопотати до суду про допит Зеленського та Авакова після того, як вони публічно продемонстрували детальну обізнаність у справі про вбивство журналіста.

Варто зауважити, що згідно з українським законодавством, ні президент Зеленський, ні очільник МВС не мають доступу до матеріалів справи.

Читайте більше актуальних новин України та світу:

  • Одеський активіст Сергій Стерненко, якого підозрюють в умисному вбивстві, заявив, що у його справі та у справі про вбивство журналіста Павла Шеремета були одні й ті ж слідчі і прокурори.
  • Очільник слідчо-оперативної групи по розслідуванню вбивства журналіста Павла Шеремета Євген Коваль з сім’єю володіють майном на десятки мільйонів гривень.
  • Сьогодні, 21 жовтня, лідер проросійської партії “Опозиційна платформа – За життя” Віктор Медведчук мав зустрітися у Миколаєві з виборцями.