Письменника Михайла Жванецького, який помер у п'ятницю на 87-му році життя, поховають у Москві 9 листопада.

Про це повідомляє представник письменника Олег Сташкевич у Facebook.

"Похорони пройдуть завтра, але прощання не буде зі зрозумілих причин, захід повністю буде закритим. Завтра і у Москві", – сказав Сташкевич.

Жванецький виступав на сцені з 1960-х років. У жовтні 2020 року стало відомо, що сатирик завершив концертну діяльність. Його представник Олег Сташкевич говорив, що Жванецький «почувається літньою людиною».

У 2019 неоднозначну реакцію в Україні викликало нагородження Жванецького до 85-річчя орденом у РФ, який він прийняв з рук Путіна. Але письменник тоді звернувся до українців з проханням зрозуміти його рішення не відмовлятися від цієї нагороди.

Жванецький народився 6 березня 1934 року в Одесі у родині лікарів. У 1956 році закінчив Одеський інститут інженерів морського флоту за фахом «Інженер-механік підйомно-транспортного устаткування портів». Деякий час працював в Одеському порту за фахом. У студентські роки брав участь у самодіяльності, де почав писати мініатюри і монологи, які часто сам і виконував у студентському театрі «Парнас-2», де виступали також майбутні знамениті актори естради Віктор Ільченко і Роман Карцев. Жванецький написав багато текстів для класика радянської естради Аркадія Райкіна.

Михайло Жванецький – народний артист України і народний артист Росії. Частину часу проживав у Москві, влітку він обов'язково жив у рідній Одесі.

Як повідомлялося, в п’ятницю, 6 листопада, в Москві пішов з життя письменник та сатирик Михайло Жванецький. Йому було 87 років.

В Одесі 7 листопада було оголошено днем трауру через смерть письменника-сатирика, народного артиста України Михайла Жванецького, який був почесним громадянином міста.