Окружний адміністративний суд м. Києва ухвалив рішення, яким скасував постанову Кабінету Міністрів України від 22 травня 2019 року про затвердження нової редакції “Українського правопису”. Автором відповідного позову стала школярка із Херсонської області, яка скаржилася на імовірні труднощі під час складання ЗНО.

Про це інформує Громадське з посиланням на її адвоката Дмитра Ільченка.

Зокрема адвокат зазначив, що це подання зробили для того, щоб захиститу українську мову від спотворення регіональними діалектами. Він також сказав, що ухвалення змін до правопису не належить до компетенції Кабміну. Він також повідомив, що мовна комісія мала суперечності в роботі і розробляла не той правопис, що затвердив Кабмін.


В Уряді заявили, що відреагують на рішення ОАСК.

До слова, слід зауважити, що Дмитро Ільченко водночас є адвокатом Владислава Мангера, якого підозрюють в організації нападу на активістку Катерину Гандзюк.

Що передувало

  • Нагадаємо, що 22 травня 2019 року уряд затвердив нову редакцію “Українського правопису”. Його норми вступили у силу у червні того ж року.
  • У червні 2019-го року 12-річна учениця 7 класу із Херсону Юлія Пиргас вирішила оскаржити в суді нову редакцію українського правопису. Вона остерігалася, що їй доведеться складати ЗНО відповідно до нових норм, а вона проходила навчання за старими. Тоді вона назвала цей правопис "паплюженням мови" і сказала, що так мова стає "смішною і несучасною".

Читайте більше новин за посиланням: