У Парижі 12 липня відбудеться зустріч зовнішньополітичних радників лідерів країн – учасниць переговорів у «нормандському форматі» (Україна, Німеччина, Франція та Росія).

Про це повідомили в прес-службі президента України, передає УНІАН.

На цих переговорах Україну представлятиме заступник керівника Офісу президента Вадим Пристайко.

Повідомляється, що 18 червня президент України Володимир Зеленський на спільній з федеральним канцлером Німеччини Ангелою Меркель прес-конференції в Берліні наголосив на необхідності термінового проведення переговорів у «нормандському форматі» щодо врегулювання ситуації на Донбасі.

17 червня президент Франції Еммануель Макрон на спільній з Зеленським прес-конференції наголосив, що передумовами для проведення зустрічі лідерів країн “нормандської четвірки” є виконання Україною та Росією зобов’язань за Мінськими угодами щодо звільнення військовополонених і припинення вогню на Донбасі. Своєю чергою Зеленський заявив, що зовнішньополітичні радники лідерів країн – учасниць переговорів у «нормандському форматі» найближчим часом проведуть зустріч та підготують зустріч на вищому рівні. 8 липня президент України Володимир Зеленський запропонував президенту Росії Володимиру Путіну формат переговорів за участю президента США Дональда Трампа.

Як писав “Вголос”, заступник глави Адміністрації президента Вадим Пристайко розповів про розмову з президентом Володимиром Зеленським щодо пошуку способів зрушити з “мертвої точки” Мінський процес і переговори у “нормандському форматі”.