Як повідомляє «Українська правда», про це Нестор Шуфрич сказав в ефірі «Громадського.ТБ».

Шуфрич повідомив, що тоді працювала переговорна група, «яка вела переговори з ДНР та ЛНР щодо врегулювання  ситуації на Донбасі мирним шляхом».

«Після 10 травня ми зрозуміли, що ситуація загрозлива. Керівництво держави звернулося до мене і Медведчука з проханням долучитися до самого процесу посередництва Віктора Медведчука», – сказав він.

«Медведчук мав консультації із президентом Росії і з в.о. президента Турчиновим. І було прийнято рішення, що необхідність така є. Потім вже при Порошенку була продовжена ця місія», – розповів Шуфрич.

Шуфрич уточнив, що до них звертався Турчинов, «а потім саме така позиція була у Порошенка».

«Не могли знайти людей, яким би довіряли представники ДНР і ЛНР…», – сказав він.

У відповідь на репліку, «що таке ДНР і ЛНР», він сказав: «Як би ми до цього не ставилися, але це сьогодні організація, це люди, які об'єдналися в певну структуру і створюють цю структуру».

Відповідаючи на репліку про те, що Генпрокуратура дала визначення цим структурам, він сказав: «Таке визначення має дати суд. Є підозра в тому, що такі структури можуть бути визнані терористичними, але визначення має дати суд».

Шуфрич повідомив, що самопроголошеного прем’єра ДНР російського піарника Олександра Бородая він бачив у понеділок. У неділю він спілкувався з сепаратистами росіянином Просьолковим та Павлом Губарєвим.

«У нас були ситуації, коли ми мали зустрітися з представниками ДНР і ЛНР, ми були змушені летіти в Ростов на Дону», – також зізнався він.

Захищаючи Медведчука, Шуфрич заявив, що «те, що говорять Медведчук і Глазьєв – це не одне й теж».

Шуфрич також зазначив, що він не знав, що «регіонал» Олег Царьов братиме учать у консультаціях, які відбувалися в понеділок.

Відповідаючи а питання, хто організував ДНР і ЛНР, Шуфрич заявив: «Ну це точно не Медведчук і не Шуфрич».

Як відомо, Медведчук є кумом Путіна.