Маг ведичної традиції Ігор Мехеда, коментуючи нове пророцтво про "кінець світу" 21 грудня, розповів, що стародавні слов'яни надавали особливого значення цьому дню.

Про це повідомляє "Обозреватель".

Як пояснив Ігор Мехеда, "цієї ночі боялися, що може наступити кінець світу". Щоб не допустити цього, люди "допомагали богам творити нове сонце". Для цього "запалювали 120 вогнів - багать, масляних мисок, воскових свічок – у кого що було".

Згідно слов'янським повір'ям, сонце, яке сходило 22 грудня, було новим світилом, створеним в цю ніч. "Всі раділи! Ура! Нове сонце народилося. Кінець світу скасовується! Народився новий всесвіт, буде щастя!" - розповів він.

Разом з тим Ігор Мехеда зауважив: згідно з тими ж повір'ями допускалося, що "одного разу сонце може не народитися, і тоді 21 грудня може стати днем кінця нашого світу".

У цьому контексті він зауважив: "Частка правди, звичайно, є. В найдовшу ніч вмирає все старе, віджиле. Старі ми. Старі проекти і невдачі. Все те, що символізує старе сонце. Але тут же відбувається народження нових "я", нових проектів, нових надій, нових звершень. І – нового сонця. І – нових всесвітів! Життя ніколи не припиняється".

Учений-конспіролог Девід Монтейн заявив про те, що нібито 21 грудня 2019 року може стати днем, який покладе початок низці катастроф, яка, в свою чергу, може привести до загибелі людства.

Як писав "Вголос", 21 червня відзначається День літнього сонцестояння. Саме на цю дату випадає найдовший день і найкоротша ніч року.

Особливо активно давню традицію відзначати день літнього сонцестояння шанують у Великобританії, де люди масово прокидаються цього дня раніше, щоб зустріти світанок. Найпопулярніше місце збору – Стоунхендж, куди приходять тисячі паломників.