Розпочати розгляд у другому читанні законопроекту № 5670-д “Про забезпечення функціонування української мови як державної” парламент планує у четвер, 28 лютого.

Про це під час погоджувальної ради повідомив спікер ВР Андрій Парубій.

“Пропоную, щоб ми в четвер перейшли до блоку культури і в цьому блоці до розгляду питання про державну мову”, — сказав він.

Спікер також зазначив, що до цього законопроекту надійшло понад 2 тисячі правок, тому його розгляд може тривати довго.

“Це може тривати і тиждень, може тривати і 3-4 дні. Але я впевнений, що український парламент має одним із головних свої обов’язків на цій сесії розглянути закон про мову”, — сказав Парубій.

Як писав “Вголос”, Верховна Рада 4 жовтня 2018 року у першому читанні прийняла Проект Закону про забезпечення функціонування української мови як державної № 5670-д.

Основною метою законопроекту стане врегулювання юридичного вакууму після того, як колишній мовний закон Ківалова-Колесніченка було визнано невідповідним Конституції.

Натомість сам мовний закон № 5670-д , як відомо, переносить зі скасованого Конституційним Судом злочинного закону Ківалова-Колісниченка шосту статтю, яка розширює права мови агресора в Україні.

Під час обговорення трьох мовних законопроектів (5556, 5669, 5670-д) нардеп Михайло Головко застеріг, що законопроект № 5670-д стане інструментом ведення гібридної війни проти українців.

“Під гаслами захисту української мови її хочуть марґіналізувати. Тим паче, що доповідає цей закон особа, яка на початку московської агресії ініціювала акцію “Львофф ґаваріт па-русскі”, а зараз заламує руки, бо Львівська облрада запровадила мораторій на російськомовний культурний продукт”, — сказав Головко, маючи на увазі представницю “Самопомочі” Ірину Подоляк.

Мовознавець Ірина Фаріон з цього приводу висловилась, що це не мовний закон, а маніфест малоросійства.