Посол України у Вашингтоні Валерій Чалий заявив, що візит президента України Володимира Зеленського до США та його зустріч із Дональдом Трампом можливі вже в серпні, після дострокових парламентських виборів в Україні.

Про це він сказав в кулуарах “Українських днів” у Конгресі США, передає “Укрінформ“.

“Президент України отримав запрошення президента США Дональда Трампа, яке має чіткі сигнали. Мені дуже подобається його зміст – про стратегічне партнерство, про те, що президент США і Сполучені Штати підтримують Україну, і яке містить запрошення відвідати Білий дім”, – розповів дипломат.

Він уточнив, що йдеться про найближчі місяці.

“Ми сподіваємося, що йдеться про (період – ред.) одразу після виборів. У нас зараз відбувається виборчий процес, і після виборів, сподіваюсь, не затягуючи, в серпні – це залежить від графіку президента України, який, очевидно, має насичену програму – ми будемо мати таку важливу зустріч у Вашингтоні”, – сказав Чалий.

Водночас він підкреслив, що важливий зміст перемовин.

“У нас є про що говорити, у нас є що запропонувати Сполученим Штатам, у США є що запропонувати нам”, – додав посол.

Зазначається, що український дипломат позитивно оцінив можливість зустрічі президентів.

“Втім, усі ці можливості напрацьовані роками, вони не виникли прямо сьогодні. Водночас прихід нового президента України дає оптимістичні очікування на швидке просування всіх рішень, які будувались дуже довго в стратегічному партнерстві України і США”, – сказав Чалий.

Нагадаємо, що Зеленський планує зустрітися з вищим керівництвом ФРН та з бізнес-колами під час його візиту до Берліна, який відбудеться 18 червня.

Також додамо, що 12 червня лідер “Батьківщини” Юлія Тимошенко зустрілася з президентом Володимиром Зеленським.