Президент Росії Володимир Путін хоче роздати російське громадянство на Донбасі перш за все терористам «Л/ДНР», щоб мати можливість у майбутньому використовувати їх під виглядом «миротворчого контингенту».

Про це розповів екс-перший заступник секретаря Ради нацбезпеки і оборони України Степан Гавриш, коментуючи роздачу російських паспортів на Донбасі, передає «Обозреватель».

«Насамперед паспорта дають військовим і силовикам. Хоча в законах Росії заборонено видавати паспорти особам, які брали участь у військових конфліктах, вони це проігнорують, прописавши їх у військових частинах», – заявив Гавриш.

«Це означає, що завтра ці люди одягнуть форму російських миротворців – так було в Грузії. Люди з пропискою у військових частинах на території «ДНР» одягнуть миротворчу форму, це буде корпус миротворців», – підкреслив він.

На думку колишнього заступника секретаря РНБО, у ситуації з російськими паспортами «йдеться про повзучу анексію».

«У військовий спосіб Донбас захоплений, зараз роздають громадянство. Громадянство в Донецькій області можуть отримати 200 тис. осіб з 1,3 млн. У Луганську ще менше. Збирають всі документи в Донецьку, везуть їх до Ростова, потім вони їдуть туди, здають відбитки пальців, складають присягу і отримують паспорти», – додав Гавриш.

Додамо, що Зеленський заявив, що приготував відповідь на провокацію Путіна з російськими паспортами.