Практичне розведення сил в Петрівському на Донбасі буде проходити протягом трьох днів. Далі почнеться розмінування та демонтаж фортифікаційних споруд.

Про це повідомляє РБК-Україна.

Командувач ООС Володимир Кравченко розповів, що війська Об'єднаних сил відведуть на один кілометр. В той же час війська окупанта також зобов'язані відійти.

Кравченко наголосив, що процес розведення відбувається за умови дзеркальних дій з обох сторін. Для цього він має бути зафіксований представниками СММ ОБСЄ і військовими з СЦКК.

Також він зазначив, що практичне розведення сил триватиме протягом трьох днів.

За словами командувача ООС, у Петрівському розмінування проходитиме легше, ніж це було у Золотому, адже там воно не зачіпає населених пунктів.

Сьогодні, о 12:00 буде запущена сигнальна біла ракета. У разі, якщо противник відреагує на цей жест, можна буде вважати, що вони не тільки зірвали процес розведення, але і порушили міжнародні домовленості.

Нагадаємо, Зеленський заявляв, що Україна готова почати розведення сил і засобів на ділянці в Петрівському 4 листопада.

Однак згодом міністр оборони Андрій Загороднюк заявив, що дату розведення військ у Петрівському перенесуть.

Наразі відомо, що 8 листопада пройде прес-тур в районі Богданівки і Петрівського, щоб показати початок розведення сил.

Новопризначений радник секретаря РНБО Сергій Сивохо офіційно підтвердив, що розведення сил у районі села Петрівське на Донбасі почнеться в п’ятницю, 8 листопада.

Згодом стало відомо, що сепаратисти назвали місії ОБСЄ дату початку розведення військ 9-го листопада, а бійці ЗСУ – 8-го числа.