Україна втрачає до 750 мільйонів євро щороку через сумнівні схеми з уникнення сплати податків.

Про це свідчить результат дослідження фракції Лівих та скандинавських Зелених у Європарламенті, який опинився у розпорядженні німецького видання Spiegel.

“Результати нашого дослідження свідчать, що за минулі три роки (від 2015 до 2017 року) експорт залізної руди з України був щонайменше на 20% недооцінений”, – йдеться в дослідженні, котре буде оприлюднене в понеділок, 24 вересня.

Окрім власних підрахунків автори дослідження заклали у його основу дані податкових органів України.

Експерти заявляють, що не тільки залізна руда, а й сталь та продукти сільського господарства потрапляють під схеми. Вони поширюють висновки щодо гірничої промисловості на інші галузі і роблять висновок, що приховування прибутків за кордоном коштує Україні приблизно три мільярди євро.

“Таким чином недонадходження податків до бюджету України щороку сягає 750 мільйонів євро”, – йдеться у матеріалі видання.

Найпоширенішим методом ухиляння від сплати податків є передусім встановлення так званої трансфертної ціни. При цьому філіал компанії у країні з більш високими податками, наприклад Україні, продає свою продукцію до відділів тієї ж самої компанії, однак в країнах з нижчими податками за ціною нижчою за ринкову. У результаті компанія надає меншу суму прибутку до оподаткування в Україні.

Результати дослідження особливо значимі, вказують досліники, з огляду на те, що ЄС від 2014 року надав Україні фінансову допомогу на 11 мільярдів євро.

“Це велика сума для країни,  у якої річний економічний оборот складає 92 мільярди євро”, – зазначається у статті.