Свій голос за партію “Слуга народу” віддали би майже 26% респондентів серед тих, хто визначився і піде на вибори до Верховної Ради, якби вони відбулись у середині квітня.

Про це свідчать дані опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології.

Опитування показало, що до Верховної Ради мають шанс потрапити шість партій. Ще дві політ сиди – близькі до прохідного бар’єру.

За партію “Слуга народу” проголосували б 25,9% опитаних, які визначилися з вибором. Далі йдуть “Опозиційна платформа – За життя” – 15,7%, “Блок Петра Порошенка “Солідарність” – 13,9%, ВО “Батьківщина” – 12,1%, “Громадянська позиція”  – 5,1%. За партію “Сила і Честь” проголосувало б 5%.

Крім того, “Радикальна партія Ляшка” набирає 4,8% голосів, а ВО “Свобода” – 4,6%.

Інші партії набирають менше 3%.

Зокрема, за партію “Опозиційний блок” проголосували б 2,3% опитаних, “Блок Святослава Вакарчука” – 1,5%, “Об’єднання “Самопоміч” – 1,4%, партію “Наші” – 1,1%, “УКРОП” – 1%.

За інші партії – загалом  5,6%.

Опитування було проведене з 9 по 14 квітня. Методом особистого інтерв’ю соціологи опитали 2004 респондентів у 129 населених пунктах усіх регіонів України (крім АР Крим) по 3-ступеневою стохастичною вибіркою із квотним відбором на останньому ступені, репрезентативною для населення України віком від 18 років.

У Луганській і Донецькій областях опитування проводилося тільки на території, яка контролюється українською владою.

Статистична похибка вибірки (з імовірністю 0,95 і за дизайн-ефекту 1,5) не перевищує: 3,3% для показників близьких до 50%, 2,8% – для показників близьких до 25%, 2,0% – для показників близьких до 10%, 1,4% – для показників близьких до 5%.

Нагадаємо, раніше соціологи оприлюднили результати опитування, згідно з яким за Володимира Зеленського у другому турі виборів Президента готові проголосувати 72,2%  опитаних українців.