Про це Укрінформу повідомили в прес-службі комітету.

«За даними Держкомтелерадіо, станом на 1 травня з 731 комунального та державного друкованого засобу масової інформації реформовано 197, з них 13 державних і 184 комунальних ЗМІ. Лідерами процесу реформування є Миколаївська область (53% від кількості видань), Сумська та Чернігівська області (50%)», – ідеться в повідомленні.

Зазначається, що повільно триває процес реформування в Київській (з 39 видань реформовано лише 2), Львівській (з 42 реформовано 2) та Донецькій (з 18 реформовано 2) областях. У Закарпатській області жодне із 17 видань ще не реформовано.

У Держкомтелерадіо наголосили, що основною причиною повільного процесу роздержавлення є перешкоджання засновниками комунальних ЗМІ та редакцій процесу реформування. Місцева влада зволікає з ухваленням відповідних рішень, що призводить до порушення прав трудових колективів. Водночас і самі редакції нерідко затягують з поданням документів на перереєстрацію. Отже, трудовим колективам редакцій спільно із співзасновниками слід невідкладно розпочати процес реформування, оскільки процедура перетворення державного або комунального підприємства в інший суб'єкт господарювання та процедура перереєстрації друкованого ЗМІ можуть тривати в окремих випадках більше ніж півроку.