Комісія зовнішнього контролю проводитиме аудит ефективності діяльності НАБУ у складі трьох членів. Їх обиратиме ВР, Кабмін і президент, пише “УНН”.

Висновок аудиту діяльності НАБУ оприлюднюється, включається як додаток до письмового звіту Бюро та заслуховується Верховною Радою.

Незалежна оцінка (аудит) ефективності діяльності Національного бюро, його операційної та інституційної незалежності проводиться щороку.

Президент України, Верховна Рада та Кабінет Міністрів щороку визначають по одному члену комісії з числа осіб, які мають значний досвід роботи в органах досудового розслідування, прокуратури, судах за кордоном чи міжнародних організаціях, володіють необхідними знаннями та навичками для проведення такого аудиту, а також мають відмінну репутацію.

У НАБУ також зазначили, що для проведення оцінки члени комісії зовнішнього контролю мають право:

1) доступу до матеріалів кримінального провадження, досудове розслідування у якому здійснювалося Національним бюро, іншої інформації у володінні Національного бюро (з обмеженнями, передбаченими Законом України “Про державну таємницю”);

2) проводити конфіденційні інтерв’ю з працівниками Національного бюро, прокурорами Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, працівниками інших державних і правоохоронних органів, а також іншими особами, які володіють інформацією (документами), необхідними для аудиту.

Напередодні Рябошапка розповів, за яких умов проведуть аудит НАБУ.