Про це інформує власкор «Вголосу»

Проект опублікував Департамент житлово-комунального господарства міської ради.

Роботи з реконструкції Театрального майдану мають на меті організацію в центральній частині міста публічного простору – багатофункціональної території для відпочинку та проведення загальноміських заходів. На даний час ця площа майже не виконує публічних функцій, є фактично транзитною зоною між вулицею Лесі Українки та проспектом Волі, та частково виконує роль неорганізованої автостоянки. Площа не відповідає критеріям ні рекреаційної території, ні території для проведення масових заходів. Освітлення площі недостатнє, освітлюються лише магістральні вулиці, а центральна частина, включаючи пам’ятник Лесі Українки знаходиться в темній зоні. Частину освітлення площі беруть на себе гірлянди святкової ілюмінації, а також відбите світло вітрин та реклам магазинів.

Тому проектом пропонується перетворення транзитної пішохідної зони на публічний простір, з виділенням місць соціальної активності і відпочинку, спілкування та релаксації. Передбачається створення додаткових точок притягнення – (фонтану, сучасно оформленої території для активного та пасивного відпочинку), створення рекреаційної зони з лавами для відпочинку поза межами транзитних пішохідних напрямків, оптимізація транспортних потоків з організацією автостоянок, відчутне збільшення площі зелених зон.

Проект пропонує нову систему освітлення площі, в тому числі:

  •     ліквідацію темних зон;
  •     освітлення пам’ятника Лесі Українки та фасадів будинків, що її формують;
  •     декоративне освітлення груп ялин, що сформовані на площі,освітлення основних пішохідних напрямків.

Передбачається також значне збільшення площі озеленення на майдані, створення нових клумб та газонів. Ці дії не перешкоджатимуть функціонуванню майдану як публічного простору та як транзитної зони. Пропонується заміна мощення площі на елементи з натурального каменю.

Ініціатори реконструкції впевнені, що запропоновані заходи суттєво змінять Театральний майдан міста Луцька, перетворивши його з транзитної зони на елемент публічного простору та улюблене місце відпочинку лучан та гостей міста.

 

«Вголос»