Редакції, завдяки власним джерелам, вдалося ознайомитися з висновком львівських експертів.

«Дитина дійсно померла від двосторонньої гнійної пневмонії та плевриту. Захворіла 29 числа, в дівчинки піднялася температура тіла до 39 градусів, однак батьки звернулися по допомогу не до медичної установи, а запросили свого знайомого, лікаря одного з дрогобицьких підприємств. Той призначив лікування певними препаратами. Та полегшення не наставало. Тоді до хворої прийшов родич-терапевт, який порадив продовжувати лікувати недугу тими ж препаратами. Та стан Анастасії лише погіршувався. З’явився кашель, дитині все важче було дихати. Й лише п’ятого числа привезли батьки хвору до шпиталю, де, як відомо, вона померла», - пише видання.

Як стверджують фахівці, якби вчасно було встановлено діагноз, зроблено відповідні дослідження й призначено правильне лікування, трагедії можна було уникнути.

Так вважає і начальник міського управління охорони здоров’я Андрій Шевкенич: «Проблема – не тільки в цьому конкретному випадку – полягає в наступному: слід вчасно звертатися до лікарів. Підвищена температура, кашель загальна слабкість, важке дихання (особливо коли йдеться про дітей) має одразу насторожити. Рентґен і аналіз крові одразу дають встановити діагноз і розпочати лікування. Й звертатися по медичну допомогу треба якнайшвидше. Якби це було зроблено у випадку, про який говоримо, ми б зараз не говорили про причини смерті».

Батьки не погоджуються, що вини медиків немає, і звернулися зі скаргою до прокуратури.