Станіславе Олександровичу, склалося враження, що наша команда була не готовою була боротися за найвищі місця на п’єдесталі.

Коли усі говорили про медалі, увесь склад збірної, мабуть, перебував в летаргічному сні. Футболісти повинні грати, а не говорити. В цій професії треба працювати. Вони ж не артисти розмовного жанру. Усі разом стільки наговорили про медалі, про те, що хочуть грали в фіналі, що, мабуть, аж самі злякалися і не були готовими до цього.

Зі спортивної точки впевнений, що збірна України категорично не була готовою до вирішення високих завдань. Результат з хорватами – яскраве цьому підтвердження. Якщо згадати матч з хорватами в Баку, то там була перемога з хорошим запасом міцності. А тут зовсім інша команда. Керівництво команди вирішило взяти п’ять ігровиків однієї команди, іншої і будувати на цьому результат.

Зіграність гравців четвірок не завжди визначає зіграність усієї команди. Було помітно, що у нас усе само по собі: тренерський склад, гра Локомотива, гра Енергії. У збірній не було єдності. Чому не було результату? Тренувальний процес – це головна складова дороги успіху. Це предмет першої необхідності.

Футбол не обманиш. Тільки на три дні збирати команду і намагатися відробити якісь стандарти, до яких добратися навіть складно. Це ж треба заставити суперника помилитися. Порахуйте скільки небезпечних штрафних ударів пробивала Україна. На мою думку, за три дні команду неможливо підготувати до такого форуму.

Ми граємо спаринги з Латвією, Молдовою та іншими слабкими командами. Це не та точка відліку, по якій можна оцінювати свою готовність. Такі спаринги не піднімають рівень команди.

Ми повинні грати хоча з б командами рівня тієї ж Словенії. В збірну не треба виставляти, збірну потрібно готувати. В останні роки наша збірна виглядає так: приїхали, зіграли, поїхали. Усі спаринги готувалася одна команда, а в Хорватію поїхали на 40 відсотків інші гравці. Це було помилкою.

По приїзду збірної чимало хто скаже: «Нам не пощастило. Пенальті – це лотерея». Попри це, чи згідні з думкою про те, що так бити пенальті не можна?

Увесь матч проглядався намір хорватів дотягнути гру до серії пенальті. Хід гри це показував. Вони розуміли, що це їхній шанс. Не усі знають, що цей воротар хорватів в одній серії пенальті з п’ятьох ударів взяв чотири.

Гравці його команди тоді також не забивали. Особисто він мене здивував. Це дуже сильний воротар. А коли говорять, що пенальті це лотерея, я з цим не згоден. Це частина гри, частина сили команди, частина майстерності та вміння.

Скажіть свою думку про кожен матч нашої збірної на турнірі.

В першій грі ми обігруємо команду, яка слабша за нас. У другій грі програємо команді, яка явно за нас сильніша, а в третій грі програємо команді, яку повинні обігрувати.

Словенії ми чотири з шести голів забили на перехопленнях, у другому матчі нас взагалі не було, коментувати цей матч немає змісту. У третій грі переглядалося бажання і настирність, однак вона не була підкріплена рівнем підготовки команди.

Як оціните гру гравців Енергії?

Скажу відверто: мене здивував низьким рівнем гри Денис Овсянніков. Євген Рогачов грав мало, а коли грав, то в гру не вписувався. Щодо Легчанова, то далася взнаки травма, яка була у нього перед чемпіонатом Європи.

Він би виглядав краще. Чепорнюк і Павленко у цій п'ятірці були кращими, однак обидва не змогли проявити і реалізувати себе в повній мірі. Про інших говорити не буду, у них є свої тренери.

Погоджуєтесь з думкою про те, що деякі гравці, які залишилися у Львові, допомогли б команді у Хорватії?

У цьому в мене немає жодних сумнівів. Не буду говорити по прізвищах, однак 3-4 гравці, які залишилися у Львові, принесли б більше користі ніж деякі гравці, які поїхали на чемпіонат Європи.

На матч з хорватами в заявку не потрапив воротар Кирило Ципун, який провів чудовий матч з іспанцями. Вас це не здивувало?

Це здивувало не тільки мене, а й увесь міні-футбольний світ. Цю помилку не мали права допускати тренери збірної. Той тайм, який Кирило провів у грі з іспанцями, довів, що він повинен бути замість Литвиненка. Він би додав енергетики гравцям команди.

І на завершення не про чемпіонат Європи. Кажуть, наша Екстра-ліга знову «похудала» на одну команду.

Наразі невідомо чи Моноліт дограє чемпіонат до кінця. Утім, їх дуже просять, аби під час чемпіонату вони не знімалися зі змагань. А у Кубку України ця команда грати не буде.

фото: uragan.if.ua