Компанія оголосила про те, що запускає грант в розмірі $ 10 мільйонів за проект чашки, яку легко буде утилізувати, передає CNN.

Для проекту Starbucks буде співпрацювати з Closed Loop Partners – групою інвесторів, що спеціалізуються на переробці.

Кавова чашка – це екологічний кошмар. Більшість з них зроблені з картону з тонким шаром пластика, що допомагає утримувати напій теплим і перешкоджає намокання картону, однак ускладнює його переробку. Така чашка розкладається близько 20 років.

Згідно з даними, близько 600 мільярдів подібних чашок по всьому світу утилізується щороку. Частка Starbucks становить близько 6 мільярдів з них.

Кавова мережа і раніше працювала над вирішенням проблеми переробки чашки, однак старання були безуспішні.

У 2008 році мережа Starbucks поставила кілька високих цілей для зниження впливу на навколишнє середовище. У 2010 році вона взяла на себе зобов'язання забезпечити, щоб 100% чашок були повторно використані або підлягали вторинній переробці до 2015 року. Цієї меті досягти так і не вдалося.

На даний момент чашки для компанії виготовляються з використанням тільки 10% переробленого матеріалу, і то, вони переробляються тільки в містах з «відповідною інфраструктурою», включаючи Сіетл, Сан-Франциско, Нью-Йорк і Вашингтон, округ Колумбія.

«Ніхто не задоволений повільним прогресом у галузі, досягнутим на сьогоднішній день», – сказала Колін Чепмен, віце-президент по глобальному соціальному впливу Starbucks.

Крім оголошення гранту, компанія також заявила, що проводить 13-е внутрішнє випробування чашки з внутрішньої прошарком з рослинного волокна, щоб побачити, чи може та запобігти витоку гарячої рідини.

Компанія Dunkin 'Donuts повідомила минулого місяця, що до весни цього року вона відмовиться від пенополиуретанів з пінополістиролу і позбудеться від таких чашок в цілому до 2020 року. За словами компанії, вони будуть замінені паперовими стаканчиками для вторинної переробки.

Мережа ресторанів швидкого харчування McDonald's також заявила на початку цього року, що вона усуне чашки з пінополістеролу і замінить їх на стаканчики з матеріалів для вторинної переробки.