Про це інформує власкор «Вголосу».

Текст звернення зачитав депутат райради від ВО «Свобода» Анатолій Лавринюк. У цілому проект рішення підтримали 23 депутати Старовижівської районної ради.

У зверненні констатовано повну підтримку рішення Верховної Ради України від 27 січня 2015 року про визнання Російської Федерації державою-агресором. Також висловлено жаль з приводу, що за таке рішення та відповідну заяву до ООН, Європарламенту, ПАРЄ, парламентської асамблеї НАТО, Парламентської асамблеї ГУАМ, національних парламентів проголосував лише 271 свідомий народний депутат.

«Частина народних обранців, а саме – народний депутат України Івахів Степан Петрович, якого було обрано від Волині і який пройшов до Верховної Ради в мажоритарному виборчому окрузі №21, куди входить, зокрема, Старовижівський район, за інформацією центральних ЗМІ, під час цього визначального та суспільно важливого голосування виявився відсутнім у сесійній залі. Такою своєю безвідповідальною позицією та неучастю в голосуванні з цього питання Івахів С.П. фактично підтримав неоголошену війну Росії проти українського народу, в якій гинуть наші земляки. В той час, коли його виборці-волиняни гинуть за свободу та незалежність українського народу, проливають кров за рідну землю, цей «народний» депутат своїми діями зраджує їхні сподівання та надії на краще майбутнє, про що він заявляв у своїй передвиборній програмі», – йдеться в ухваленому зверненні.

Старовижівська райрада назвала дії окремих народних депутатів України, серед яких був і Степан Івахів, обраний в окрузі №21, «неприпустимими й такими, що фактично працюють на дестабілізацію ситуації в Українській Державі та опосередковано підтримують країну-агресора і підігрують загарбницьким апетитам Кремля».

Також звернення містить пропозицію щодо затвердження на законодавчому рівні механізму відкликання народних депутатів України, рішення яких загрожують національній безпеці, підтримують сепаратизм та воєнні дії агресора.