Кембриджський стартап Echion Technologies виводить на ринок технологію, яка дозволяє скоротити час зарядки акумулятора до шести хвилин.

При цьому мова йде не лише про мобільні пристрої, а й про акумулятори електричних автомобілів, пише Cambridge Independent. 

Засновник компанії Жан де ля Верпієр розробив нову технологію ще два роки тому, коли був докторантом Кембриджського університету.

Вчений замінив графіт, який наразі використовується в літій-іонних акумуляторах, іншою речовиною – певним таємничим порошком, склад якого не розкривають.

Цього тижня Echion Technologies оголосила, що активно співпрацює з найбільшими виробниками акумуляторів і домовляється з ними про поставки для майбутнього створення "акумуляторів нового покоління".

"Наш порошок дозволяє повністю заряджати батарею не за 45 хвилин, а всього за шість. Зокрема й акумулятор електромобіля", – розповідають розробники. –  Тож зарядити ваш електрокар тепер майже так само просто, як заправити звичайне авто".

У нового акумулятора є ще одна важлива перевага: вони не вибухають і не схильні до самозагоряння – на відміну від звичних нам літій-іонних акумуляторів.

Очікується, що масове виробництво нових батарей має розпочатися вже навесні наступного року.