Камери встановлені в місті Києві та на автомагістралях Київської області у місцях концентрації ДТП з тяжкими наслідками, а в подальшому вони поступово будуть встановлюватися по всій Україні.

Про це розповіли заступник міністра внутрішніх справ України Антон Геращенко та перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції Олексій Білошицький, повідомляє пресслужба Нацполіції.

На автомагістралях камери будуть встановлені за рахунок держави, у містах та ОТГ – за рахунок місцевих бюджетів. Місця будуть погоджуватись із Департаментом патрульної поліції України.

Антон Геращенко наголосив, що завдання автоматичної фіксації порушень ПДР – суттєве зменшення загибелі та травмування українців на дорогах, а не збільшення стягнення штрафів із порушників.

Зазначається, що спочатку в автоматичному режимі будуть фіксуватись лише факти перевищення швидкості.

Надалі система буде фіксувати й інші порушення ПДР – проїзд на заборонений сигнал регулювання дорожнього руху, порушення правил зупинки, стоянки, а також установленої для транспортних засобів заборони рухатися смугою для маршрутних транспортних засобів, тротуарами чи пішохідними доріжками, виїзд на смугу зустрічного руху.

Своєю чергою, перший заступник начальника Департаменту патрульної поліції Олексій Білошицький розповів про механізм притягнення до відповідальності осіб, які порушуватимуть Правила дорожнього руху.

«Фактом порушення є перевищення встановлених обмежень швидкості руху транспортних засобів більш ніж на 20 км/год», – розповів Олексій Білошицький.

Також наголошується, що розмір штрафу у разі перевищення встановлених обмежень швидкості руху більш ніж на 20 км/год, але не більше 50 км/год, складатиме – 255 гривень. За перевищення встановлених обмежень швидкості руху більш ніж на 50 км/год – 510 грн. Штраф необхідно буде сплатити упродовж 30-ти днів з дати набрання постановою законної сили. Якщо його буде сплачено упродовж 10-ти банківських днів із моменту отримання постанови, розмір штрафу зменшуватиметься на 50%.

У разі несплати штрафу, після закінчення 30-ти днів запускається механізм примусового стягнення. При цьому відкривається виконавче провадження – на транспортний засіб боржника та інше майно (нерухомість, цінні папери тощо) може бути накладено арешт. Боржник втрачає право вільно розпоряджатися своїм майном. Крім того, стягується подвійна сума штрафу.

про факт фіксації порушення можна буде дізнатися:

адмінпостанови надсилатимуть на електронну пошту, якщо подано відповідну заяву в МВС;

на офіційних веб-сайтах МВС та Головного сервісного центру у «Електронному кабінеті водія;

від листоноші, який доставляє постанову за місцем реєстрації правопорушника;

від представників органів Державної прикордонної служби України, які вручають постанову при перетині кордону – іноземцям та особам без громадянства, які ввозили транспортний засіб на територію України, зареєстрований за її межами.

Якщо транспортним засобом користується кілька осіб (наприклад, водії служб таксі), постанова про притягнення до відповідальності виноситиметься на особу, за якою зареєстрований транспортний засіб у відповідному реєстрі МВС. Якщо визначено належного користувача – відповідальність несе належний користувач. Якщо ТЗ зареєстровано за юридичною особою – керівник юридичної особи.

Постанова може виноситися без участі особи упродовж 3-х днів із дати винесення. Вона набирає законної сили з дня отримання; з дня відмови про її отримання; з дня повернення поштового відправлення, якщо ви не отримали надіслану постанову; в день вручення її прикордонником. Термін оскарження постанови – 10 днів з дати набрання постановою законної сили. При оскарженні ці терміни призупиняються до вирішення питання по суті.

Як повідомлялося, у столиці з 12 березня запрацювали 20 камер фотовідеофіксації дорожнього руху.