Про це йдеться у розслідуванні Putin and the Proxies, опублікованому на сайті центру. 

«Згідно з розрахунками OCCRP і рейтингами Forbes-2017, сукупне багатство найближчого кола Путіна – членів сім'ї, старих друзів та друзів, які стали членами сім'ї, складає майже $24 млрд. Їхні найуспішніші підприємства пов'язані переважно з державним нафтогазовим сектором або з іншими державними корпораціями», – йдеться у повідомленні.

OCCRP особливо виділяє трьох з ближнього кола, підозрюючи, що це «гаманці» Путіна. На відміну від широко відомих олігархів Юрія Ковальчука, Геннадія Тимченка, братів Аркадія і Бориса Ротенбергів, трійка, що складається з Михайла Шеломова, Сергія Ролдугіна і Петра Колбіна залишається поза увагою громадськості.

Розслідувачі зазначають, у них є спільні риси: їхні компанії контролюють активи величезної цінності, при цьому власники часто не в курсі, які саме, і докладають значних зусиль для того, щоб пояснити своє багатство. З урахуванням їхніх зв'язків з президентом це примушує задуматися, чи дійсно ці активи належать їм, чи вони просто довірені особи.

Шеломов, сина двоюрідної сестри Путіна Любові Шеломової, згідно з розслідуванням, останні кілька років працював спеціалістом в петербурзькій філії держкомпанії «Совкомфлот», що займається транспортуванням нафти і нафтопродуктів. 

 

«Вголос»