Міністр охорони здоров'я Максим Степанов заявив, що COVID-19, став набагато агресивнішим, а кількість важких хворих збільшується.

Про це він повідомив під час брифінгу.

"Зараз набагато агресивнішим став цей вірус. Тобто кількість важких хворих збільшується. Це відбувається по всій країні", - зазначив глава МОЗ.

Із розповідей лікарів він дізнався, що люди протягом 5-7 днів просто не звертаються до свого сімейного лікаря, лікуються самостійно.

А також часто починають одразу вживати антибіотики чи інші лікарські засоби, бо "їм хтось це порадив".

"Я прошу вас, шановні українці, припинити самолікування. Для того, щоб надавати кваліфіквану медичну допомогу, головне, допомогу, від якої вам буде ставати легше, ви будете одужувати, це треба, щоб робив виключно лікар", - звернувся до українців Степанов.

Міністр зазначив, що у лікаря є відповідні знання та протоколи лікування.

"Він знає, в якому стані ви перебуваєте, і що саме в цей момент треба давати. Ви ж вживаєте антибіотики на початкових стадіях, а ще інколи по 2-3 види антибіотиків. Від цього ви робите собі шкоду. В повному сенсі цього слова.

Чому? Тому що якщо у вас буде стан, при якому дійсно знадобляться антибіотики, вони просто не будуть мати тієї дії, яка необхідна для процесу лікування", - пояснив глава МОЗ.

Читайте більше актуальних новин про коронавірус від Вголосу: