Економіст Тарас Козак розповів, чому полякам вдалося видряпатися з економічної кризи 90-хх років, а українцям ні.

Причин є декілька, розповів він у коментарі «Вголосу».

«Перш за все серйозний ворог на Сході – Росія, яка була  зацікавлена, аби у нашій країні завжди було все погано. І це справді працює: ми побачили тиск економічний, політичний, анексію територій, яка відлякує інвесторів», – уточнив експерт.

І додав: «Друга причина – це популізм нашої влади: замість того, аби робити жорсткі кроки в економіці, наша влада зволікала і намагалася її «підлікувати». А потрібно було зробити реформи для розвитку країни. Ті ж поляки їх зробили ще на початку 90-хх рр. і перебудували економіку – перейшли від планової до ринкової – а це дозволило розвиватися тисячам маленьких підприємств».

А в Україні, за словами Крзака, до цього часу працювати маленькому підприємству дуже складно, бо ставлення держави – суддів, правоохоронців, прокурорів – спрямоване на тиск на бізнес і підприємців задля особистих прибутків.

«Наша держава просто не розуміє, що основою прибутків є підприємець, який створює додану вартість, похідними якої вже є і податки, і зарплата, і інвестиції. У нас же діє правило: держава – господар життя, а підприємці – підлеглі, з яких можна знущатися. Тому до того часу, поки така зміна ментальності не відбудеться, ми будемо на такому рівні, як зараз», – наголосив економіст.

«І що особливо важливо: присутність і вплив на економіку українських олігархів, які зацікавлені у збереженні олігархічно-номенклатурного режиму, коли через своїх ставлеників у владі можна грабувати державу і висмоктувати з неї всі соки. І до того часу, поки держава керується інтересами олігархів, доти говорити про суттєве зростання економіки не доведеться», – резюмував він.

Більше читайте тут: «Чи будуть в Україні «польські» зарплати?».