Представник президента Володимира Зеленського у Верховній Раді Руслан Стефанчук заявив, що Глава Держави не виключає запровадження двопалатного парламенту.

Про це повідомляє “РБК-Україна”.

Стефанчук зазначив, що змішана система виборів – велика біда українського парламенту.

“Велика біда українського парламенту – половинчастий підхід до його формування, тобто змішана система виборів. В Україні вона себе не виправдала. Цю проблему можна було вирішити шляхом введення двопалатного парламенту, і таке рішення було підтримано на референдумі 2000 року. Це – один з можливих варіантів , який ми будемо розглядати. Ми не готові сьогодні ігнорувати думку громадян, висловлену у 2000 році”, – заявив представник Зеленського у ВР.

При цьому Стефанчук зазначив, що переформатування парламенту не відбудеться найближчим часом.

“Будуть питання, які стосуються форми парламенту: одно- або двопалатний. Але я не кажу зараз про конкретну концепцію, про те, що це все буде зроблено найближчим часом. Але якщо ми спираємося на те, що ми з важливих питань повинні обов’язково враховувати думку народу, то ми не можемо нехтувати громадською думкою, яку вже колись було висловлено. Ми і не можемо ігнорувати те, який відсоток громадян тоді за це проголосував (введення двопалатного парламенту 2000 року підтримали 82,9% виборців, – ред.). Тому як політико-правову підставу ми будемо враховувати і той референдум”, – сказав він.

Нагадаємо, що Україна не стане членом ЄС ні у 2025 році, ні через 10 років.