«Упродовж учорашнього дня я особисто їздив дивитися, як біля зони аварії збирають врожай. Там усе нормально, жодних проблем і перешкод для людей при збиранні врожаю – не виникає. Жнива у Буському районі Львівської області тривають повним ходом. Окрім того, ми домовляємося, що додатково із Золочева візьмемо кілька одиниць комбайнів, аби швидше зібрати врожай у Буському районі», – заявив сьогодні, 23 липня, заступник голови Львівської ОДА Іван Стефанишин.

Таку спішність щодо збирання буського врожаю, І.Стефанишин пояснив доволі високою температурою повітря – до 42 градусів. «Для цього потрібно поспішати зібрати врожай, оскільки всі культури вже достигають… Ще два дні, і у Буському районі закінчать збирати групу озимих культур», – зауважив заступник голови Львівської ОДА.

За словами І.Стефанишина, якість ґрунтів та води у Буському районі – нормальна. «Відтак, ми не хочемо, аби хтось при закупівлі буської пшениці спекулював на ціні, вказуючи на її якість. Адже дехто так вже і робить: занижує ціну на ту продукцію, яка є у Буську. А тому ми видаємо сертифікати якості на ті партії пшениці, які будуть продаватися в Аграрний фонд чи Держрезерв – за середньообласною ціною… Для інших варіантів – немає ніяких підстав, про що свідчать останні проведені аналізи пшениці завдяки сучасному обладнанню», – зазначив він.