Львівська облрада прийняла бюджет Львівської області на 2007 рік, однак серйозних змін до підходів формування основного фінансового документу, як це передбачає прийнята за основу Стратегія розвитку Львівщини до 2015 року, не відбулось. Про це повідомив у бліц-інтерв’ю „ПресТайму” голова комісії з питань бюджету та соціально-економічного розвитку Львівської облради, член фракції БЮТ Степан Давидяк.

Пане Степан, прийнята за основу Стратегія розвитку Львівщини відобразилась на формуванні бюджету Львівської області на 2007 рік?

Так, при розгляді в постійних комісіях, зокрема в бюджетній комісії, проекту Програми соціально-економічного розвитку, були враховані зауваження депутатів щодо приведення її до того порядку, який був закладений в Стратегії розвитку Львівщини до 2015 року. В цьому контексті були зауваження щодо нечіткого формування концепції енергозбереження, були серйозні зауваження щодо проблеми житлово-комунального господарства, і головне — управління економіки ці питання доопрацювало.

А сам підхід до формування бюджету, видатки надалі розподілялись по галузях чи в інший спосіб?

На жаль, поки що не відбувається реформи бюджетної системи в цілому в державі, і тому ми змушені використовувати той алгоритм, який був у минулому періоді. Фактично, вплив депутатського корпусу на підходи формування власної бюджетної політики в регіоні дуже обмежений, і, виходячи з тих обмежених можливостей, ми все-таки намагаємось забезпечити ті пріоритети, які закладені і в Стратегії, і в Програмі розвитку на наступний рік.

Все ж якщо Стратегія розвитку, яка передбачає зміну до підходів формування бюджету, буде прийнята в цілому, чи можна очікувати, що в наступному році процес формування бюджету зміниться?

Бюджет 2007 року ми вже прийняли, тому ми можемо говорити про якісь серйозні зміни до підходів формування лише в бюджеті на 2008 рік, якщо буде завізована концепція реформування бюджетної системи в цілому в державі.

Тобто ініціатива повинна йти згори?

Так, абсолютно.